Kezelés lézerrel

Foglalj online!

+36707763104

 

 
Az értágulatok bármely életkorban előfordulhatnak. Az értágulatok kialakulása többféle tényezőre vezethető vissza, mint például terhesség, szoros ruha, napsütésnek való kitettség, továbbá tartós ülés vagy állás.
Az örökletességnek szintén szerepe van abban, hogy valakinél kialakulnak-e értágulatok. Nőknél négyszer akkora eséllyel alakulnak ki értágulatok, mint férfiaknál. Értágulatok esetén általában nincs szükség gyógyszeres kezelésre, az emberek többsége kozmetikai okokból távolíttatja el azokat.

Az arcon és a lábakon gyakran előforduló értágulatokat a bőr felszínéhez közel futó vérerek kisebb csoportjának tágulata okozza. Gyakran 
vörös, kék vagy lila vonalakként, felhőkön áttörő napsugarakra emlékeztető vagy hálószerű mintázatban jelennek meg.
 
Az arcon kialakuló értágulatokat telangiectasiáknak nevezzük, melyek a túlzott napozás hatására, illetve extrém hőmérsékleti viszonyoknak való kitettségnek tudhatók be. Általában világosabb bőrű emberek orrán vagy orcáján alakulnak ki.
Ebben az esetben az értágulatok lézeres kezelése a választandó terápia.


Az értágulatok lézeres kezelése minimális véraláfutással járhat, amely egy héten belül eltűnik, de a gyógyulás leggyakrabban azonnali
.

A kívánt eredmény eléréséhez 2-4 kezelésre lehet szükség.

Az értágulatok lézeres eltüntetése 

Az értágulatok eltüntetéséhez kétféle lézer kombinációját alkalmazzuk.
A különböző lézerek kombinációjával a legbiztonságosabb és leghatásosabb kezelést tudjuk nyújtani.
A mélyebben fekvő vénákhoz hosszabb hullámhosszú (1064 Nd:Yag) lézert alkalmazunk, míg a kisebb, felületesebb vénákhoz rövidebb hullámhosszú lézert (532 KTP lézer). A lézerkezelés alapelve az, hogy a fény a bőrön keresztül behatolva felmelegíti a véna vértartalmát, s ezáltal a véredény hőkicsapódását (ún. termokoaguláció) okozza. A bealvadt véredényt ezután a szervezet lassan felszívja.

Értágulatok lézeres kezelései 

Az értágulatok lézeres kezelése során a bőrön, az értágulatok felett alkalmazzuk a lézert. A lézerfényt a vörös vénák elnyelik, melynek következtében az értágulatokban lévő vér megalvad, és a véna összezsugorodik. Az értágulatok lézeres kezelése a kis- és közepes méretű értágulatok esetén a leghatásosabb. (A nagyméretű értágulatok nem jól kezelhetők, ezek legjobb kezelése a scleroterápia.) A kezelés enyhe kellemetlenséggel jár, az érzés olyasmi, mint amikor egy gumiszalag a bőrnek csapódik. Az értágulatok lézeres kezeléséhez nincs szükség nyugtatókra, sem fájdalomcsillapítókra, sem helyi érzéstelenítésre. A melegítés hatására megalvad a vér, ami a véredény összeeséséhez vezet. Végül ez begyógyul, hiszen a szervezet eltünteti az alvadt vért. A látható értágulat eltűnik.

Az újabb generációs lézerrendszerek olyan pontos célzást tesznek lehetővé, hogy környező szövet nem sérül
.
Közvetlenül a kezelés után az értágulatok sötétebbnek látszanak és jobban kivehetők. 2-6 hét elteltével az értágulatok általában elhalványulnak. Átlagosan 3 kezelésre van szükség. Mivel a lézeres sebészet nem invazív, a páciensek az eljárás után azonnal visszatérhetnek szokásos tevékenységeikhez.